Aktualny kurs akcji:

Zrównoważone wyroby i opakowania

Cel strategiczny

Wykorzystanie opakowań zawierających w składzie określony % surowca pochodzącego z recyclingu

Cele operacyjne

Opakowania plastikowe

50% opakowań posiada minimum 10% udziału surowca z recyklingu

Opakowania metalowe

Wybór opakowań posiadających minimum 50% udziału surowca z recyclingu

  • Założenia w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju

    Dążymy do wykorzystania zrównoważonych opakowań, tj. posiadających w składzie surowce pochodzące z recyklingu. Poprzez dłuższe utrzymywanie materiałów w obiegu gospodarczym (wynikającym z koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym) ograniczamy nasz negatywny wpływ na środowisko.

  • Bardziej ekologiczne opakowania

    Wybór opakowań będzie dokonywany w oparciu o aktualną analizę rynku i dostępną ofertę. W przypadku dostępności opakowań o większym udziale takiego surowca, będziemy dążyli do wybierania tych bardziej zrównoważonych – pod warunkiem pozytywnej oceny jakościowej i ekonomicznej danej oferty.

  • Najlepsze dostępne rozwiązania

    W miarę dynamiki zmian na rynku opakowań – wynikającej z postępu technologii, dostępności surowców i rozwoju oferty producentów w tym zakresie – cele i strategia Śnieżki w tym obszarze będą aktualizowane.

Ograniczamy negatywny wpływ na środowisko m.in. poprzez zwiększanie wydajności naszych produktów

Większa wydajność farby to mniej produktu potrzebnego do wymalowania pomieszczenia. To z kolei wiąże się z mniejszym obciążeniem środowiska poprzez mniejsze zużycie surowców i opakowań.

By dobrze oszacować potrzebną ilość farby udostępniamy klientom pomocne przeliczniki, zarówno  uniwersalne, jak i dla konkretnych produktów. Dzięki podanej na opakowaniu wydajności konkretnych farb i lakierów, klient może samodzielnie wyliczyć, w jaką liczbę opakowań danego produktu powinien się zaopatrzyć.

O wpływie środowiskowym myślimy globalnie, mając na względzie również bezpośrednie oddziaływanie na użytkownika

Centrum Badań i Rozwoju FFiL Śnieżka SA zapewnia nieustanne podnoszenie jakości wyrobów wszystkich spółek Grupy. Jednym z jego kluczowych zadań jest optymalizowanie formuł farb i lakierów nie tylko względem potrzeb klientów, ale również wpływu środowiskowego. Dzięki działalności Centrum bezpośrednio przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza w miejscach zastosowania naszych wyrobów poprzez redukcję Lotnych Związków Organicznych, które mogą uwalniać się np. z farb na ścianach.

Zdajemy sobie sprawę, że farby dedykowane do pomieszczeń o wysokiej wilgotności powietrza, powinny być dodatkowo zabezpieczone, aby chronić użytkowników przed rozwijającymi się w tych warunkach mikroorganizmami takimi jak pleśń i grzyby.

Farby Magnat Ceramic (Kuchnia, Łazienka) były testowane na kilkanaście szczepów bakterii. Badaliśmy, czy sucha powierzchnia wspiera, czy też utrudnia ich rozwój. Ponieważ do skażenia bakteryjnego może dojść już na wcześniejszym etapie, zabezpieczamy produkt przed zepsuciem, wydłużając okres przydatności do użycia. Do malowania łazienek, kuchni czy pralni polecamy szczególnie farbę Magnat Ceramic Kuchnia, Łazienka. Jej hydrofobowe właściwości pozwalają na ochronę również przed grzybami, ale też ścieranie czy stosowanie środków dezynfekujących. Właściwości przeciwgrzybicze ma również farba Magnat Zacieki i Plamy. Jest to farba podkładowa, polecana do zamalowywania szczególnie trudnych bądź niemożliwych do usunięcia zabrudzeń, takich jak ślady po tłuszczach czy nikotynie, ale też powstałych w wyniku zawilgocenia powierzchni.