Aktualny kurs akcji:

Zaangażowanie społeczne

FFiL Śnieżka SA, jako spółka dominująca, ustala strategię, cele i priorytety zaangażowania społecznego dla całej Grupy Śnieżka. Spółka, zgodnie z celem Strategii Zrównoważonego Rozwoju, planuje przeznaczać 1% zysku brutto na działania społeczne.

Główne filary zaangażowania społecznego

Kolor

Projekty społeczne i inne formy zaangażowania Grupy skupione są wokół jej wizji. W odniesieniu do działań na rzecz społeczeństwa przesłanie „Kolory mają znaczenie” oznacza „zmianę na lepsze”, „inspirację” i „radość”, obecne w życiu beneficjentów dzięki przedsięwzięciom realizowanym przez spółki Grupy i jej marki.

Lokalność

Spółki Grupy Kapitałowej angażują się w działania ważne z perspektywy mieszkańców ich lokalnych społeczności. Grupa Kapitałowa realizuje także działania w skali całego kraju, adresowane do jednostek publicznych zlokalizowanych w małych miejscowościach czy w obszarach zagrożonych wykluczeniem społecznym. 

Dzieci i młodzież

Głównymi beneficjentami działań społecznych Grupy są dzieci i młodzież, ich rodziny i bezpośrednie otoczenie. Wsparcie dla nich realizowane jest głównie we współpracy z jednostkami publicznymi lub za ich pośrednictwem. 

Cele strategiczne

Realizacja

projektów społecznych w oparciu o kompetencje i marki Grupy Śnieżka

Wsparcie

społeczności lokalnej w miejscu prowadzenia działalności

Zaangażowanie

pracowników w działania społeczne

Koloratorium

Jest to inicjatywa, której celem jest odkrycie przed uczniami z całej Polski niezwykłego świata chemii i biologii. Wierzymy, że każdy uczeń ma w sobie potencjał do poznawania i zmieniania świata. Dlatego bardzo zależy nam na tym, aby zapewnić młodym ludziom najlepsze warunki do swobodnego i przyjemnego zgłębiania tajników wiedzy z zakresu bliskich naszej branży dziedzin.

Ciekawość świata to naturalna cecha jaką obserwujemy u najmłodszych. Czasem jednak ten pęd do wiedzy nie wystarcza. Na przykład do pełnego zrozumienia zagadnień chemicznych potrzebne są specjalne warunki. Uważamy, że brak odpowiedniego wyposażenia pracowni nigdy nie powinien być powodem powstrzymującym uczniów przed zgłębianiem fascynującego świata nauki. Dzięki nowoczesnym laboratoriom dzieci mogą zgłębiać tajniki nauki, które do tej pory były dla nich niedostępne.

Za nami IV edycje konkursu Koloratorium. Kreatywność i zaangażowanie uczniów biorących udział w konkursie sprawiły, że kolorowe laboratoria Śnieżki można spotkać już prawie w całej Polsce.

Fundacja Śnieżka

Elementem zaangażowania społecznego Śnieżki było także powołanie do życia Fundacji Śnieżka, która realizuje własne autorskie programy, zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie, adresując je szczególnie do dzieci i młodzieży.

633 tys. zł

wysokość udzielonego wsparcia w 2023 r.

>300 tys. zł

pula nagród w Koloratorium w 2022 r.

35 oddziały

odnowione w całej Polsce w ramach projektu "Świat w kolorach"

Działalność Fundacji Śnieżka skupia się na dwóch filarach, którymi są edukacja i ochrona zdrowia. W obydwu obszarach prowadzimy autorskie programy społeczne, które od lat są wymiernym wsparciem nie tylko w wymiarze lokalnym, ale i ogólnopolskim.

Aleksandra Małozięć Prezeska Fundacji Śnieżka

Kluczowe obszary działalności

Fundacja wspomaga misję edukacyjną szkół i innych jednostek prowadzących działalność oświatową, kulturalną lub sportową. Przez lata angażowała się we współfinansowanie wielu cennych inicjatyw, rozwijający dzieci i młodzież w wielu dziedzinach (m.in. konkursy, olimpiady, czy zawody sportowe). Szczególnie istotny jest tu autorski program Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej, dzięki któremu dzieci poznają wartość pieniądza i strategie gospodarowania nim, dowiadują się, jak dbać o środowisko oraz jak mądrze angażować się w inicjatywy na rzecz społeczności.

Więcej

Na wyróżnienie zasługuje ogólnopolski projekt „Świat w kolorach”, który realizujemy od 2005 r. W jego ramach odnowiono i pomalowano 35 oddziałów w szpitalach z całej Polski, zmieniając je w kolorowe i przyjazne dla małych pacjentów przestrzenie. W ostatnich latach koncentrujemy się na wsparciu szpitalnych oddziałów psychiatrii dziecięcej w całej Polsce oraz na renowacji innych oddziałów w wymiarze lokalnym.

Więcej