Aktualny kurs akcji:

Rusza kolejna edycja wakacyjnego „Kina letniego” w Dębicy

Z początkiem lipca młodsi i starsi miłośnicy sztuki filmowej z Dębicy i okolic będą mogli cieszyć się bezpłatnymi seansami w ramach plenerowego Kina letniego. Organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy inicjatywa po raz kolejny otrzymała wsparcie Grupy Śnieżka. Na uczestników wydarzenia czeka wiele emocji, nie tylko na wielkim ekranie.

Już 5 lipca w parku przy Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy przy ulicy Bojanowskiego 18 rozpocznie się Kino letnie. W inauguracyjnym pokazie zostanie wyemitowany film Złoto dezerterów z mistrzowską obsadą: Marek Kondrat, Bogusław Linda i Katarzyna Figura.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, organizatorzy zadbali o to, by tegoroczny repertuar był przede wszystkim różnorodny. Emitowane co piątek bezpłatne seanse będą skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych widzów.

W lipcu o godzinie 21:00 zostaną wyemitowane:

  • 07.2024 – Złoto dezerterów,
  • 07.2024 – Wszystko albo nic,
  • 07.2024 – Zołza,
  • 07.2024 – Niebezpieczni dżentelmeni.

Natomiast sierpniowy repertuar jest dedykowany nieco młodszym widzom. O godz. 20:30 będą mogli oni zagłębić się w historie przedstawione w produkcjach:

  • 08.2024 – Pimi z Krainy Tygrysów,
  • 08.2024 – Kumple z dżungli,
  • 08.2024 – Nasza niania jest agentem,
  • 08.2024 – Super Spark.

Emocje nie tylko na ekranie

Grupa Śnieżka, strategiczny partner inicjatywy, poza finansowym wsparciem przygotowała dodatkowe atrakcje dla uczestników sierpniowych seansów. Przed każdą projekcją odbędą się konkursy z nagrodami, w których do wygrania będą kolorowe gadżety reklamowe. Dzięki temu widzowie będą mieli jeszcze więcej powodów do radości i zabawy.

Od kilku lat współorganizowanie dębickiego Kina letniego jest jedną z form naszego zaangażowania społecznego na poziomie lokalnym. Filmy mają moc zbliżania ludzi i tworzenia wspólnych wspomnień, a nasze seanse to także doskonała okazja do zdobycia upominków, które rozdajemy uczestnikom kolorowego quizu.

Aleksandra Małozięć Dyrektor ds. ESG i Komunikacji Korporacyjnej

Lokalna tradycja

Kino letnie to przedsięwzięcie, które stało się integralną częścią wakacyjnych propozycji kulturalnych dla mieszkańców Dębicy. Śnieżka już od 9 lat, angażuje się w tę inicjatywę, zapewniając nie tylko finansowe wsparcie czy nagrody, ale także wygodne leżaki dla widzów.

Cieszymy się, że od 2016 roku „Kino letnie” realizujemy we współpracy ze Śnieżką, która wspiera finansowo wypożyczenie produkcji filmowych i przygotowuje zestawy nagród dla uczestników tego wydarzenia. Dzięki temu letni kalendarz kulturalny dla mieszkańców Dębicy i regionu staje się pełniejszy – mówi Dawid Pikor, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.