Aktualny kurs akcji:

Grupa Śnieżka w zestawieniu „Najwyższe wynagrodzenia pracowników dużych firm”

Śnieżka została sklasyfikowana na 68. miejscu w rankingu „Najwyższe wynagrodzenia pracowników dużych firm”. Zestawienie zostało opublikowane przez polską redakcję serwisu Business Insider.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i opiniotwórczych redakcji biznesowych w Polsce –Business Insider Polska – opublikowała artykuł: Kto wydaje najwięcej na pensje, a gdzie zarabia się najlepiej w Polsce?, w którym porównywała ze sobą wybrane firmy pod kątem wysokości płac.

Do zestawienia zakwalifikowały się wyłącznie przedsiębiorstwa spełniające określone kryteria. Wśród nich znalazło się 81 spółek giełdowych o kapitalizacji przekraczającej miliard złotych na koniec ubiegłego roku oraz siedem firm spoza giełdy, które już złożyły sprawozdanie w KRS za 2023 rok. Wymogiem była również minimalna kwota wydatków na płace w wysokości ponad miliarda złotych (przeliczone dla umowy o pracę) w poprzednich latach.

W zestawieniu Najwyższe wynagrodzenia pracowników dużych firm, opracowanym przez redakcję Business Insider, Śnieżka została sklasyfikowana na 68. miejscu. Twórcy rankingu uporządkowali przedsiębiorstwa według przeciętnego wynagrodzenia, zaczynając od najwyższego. W przypadku Śnieżki wartość ta wyniosła 9 290 zł brutto – to niemal o 15 proc. więcej niż 12 miesięcy wcześniej, a taka dynamika zmian plasuje Śnieżkę wśród liderów zestawienia.

Cały artykuł dostępny jest tutaj.