Aktualny kurs akcji:

22 lata razem, Śnieżka po raz kolejny wsparła WOŚP

Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), Śnieżka tradycyjnie wsparła Fundację Jurka Owsiaka, by tym razem wspólnie walczyć o zdrowie płuc po pandemii. Spółka przekazała łącznie 80 tys. zł oraz gadżety na licytacje dla trzech sztabów.

W Śnieżce „wierzymy, że kolory mają znaczenie”, a na polskiej mapie działań społecznych to właśnie WOŚP wyróżnia się wyrazistością i skalą działania. Razem możemy więcej, dlatego co roku wspieramy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Aleksandra Małozięć Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i ESG

Podobnie jak podczas poprzednich edycji WOŚP w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zorganizowano sztab o nazwie „Kwiatek”. Jego działanie już od 22 lat konsekwentnie wspiera Śnieżka, która w tym roku przekazała tam datek w wysokości 60 tys. zł. Dodatkowo spółka wsparła kwotą 20 tys. zł zbiórkę w gminie Dębica, a także przekazała trzy zestawy firmowych gadżetów na licytacje, których odbiorcami były sztaby w Dębicy, Ropczycach i gminie Żyraków.

Idea WOŚP jest nam bliska również z innego powodu. Od dwóch dekad jesteśmy blisko placówek medycznych, przeprowadzając ich renowacje w ramach naszego projektu „Świat w kolorach” – dodaje Aleksandra Małozięć.

Wsparcie WOŚP to niejedyna charytatywna działalność spółki. Śnieżka jest także inicjatorem programu o nazwie Świat w kolorach, który prowadzi Fundacja Śnieżka. Dzięki tej akcji oddziały szpitalne w różnych regionach Polski przeszły renowacje. Aktualnie priorytetem jest odnawianie oddziałów psychiatrycznych dla dzieci oraz innych oddziałów w lokalnych placówkach medycznych.

Powołana w 2005 r. Fundacja Śnieżka uczestniczy również w innych inicjatywach na rzecz społeczności, które koncentrują się na obszarach edukacji i troski o zdrowie. Realizowane przez organizację programy społeczne niosą konkretną pomoc, nie tylko na poziomie lokalnym, ale również w skali kraju.

„Tu wszystko gra OK!” – pod takim hasłem zagrał 32. Finał WOŚP. Pieniądze zebrane podczas tegorocznej edycji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych – zarówno dzieci, jak i dorosłych. „Płuca po pandemii”, jak nazwał cel tegorocznej zbiórki Jurek Owsiak, ustalono w konsultacjach z przedstawicielami szpitali. Z ostatniej analizy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że w 2021 r. COVID-19 odpowiadał za około 17 proc. zgonów w Polsce, natomiast choroby układu oddechowego to kolejne 5 proc. zgonów w tym okresie.

W ciągu poprzednich 31 Finałów WOŚP zebrał blisko 2 mld zł i zakupił 71,5 tys. urządzeń. Organizatorzy szacują, że w tegorocznej edycji udało się już zgromadzić 175 mln zł.