Aktualny kurs akcji:

Fundacja Śnieżka odnowiła Kardiologię w dębickim ZOZ

Fundacja Śnieżka ukończyła renowację Oddziału Kardiologii w dębickim szpitalu w ramach programu „Świat w kolorach”. Jest to już 35. oddział odnowiony w ramach akcji, z czego aż cztery znajdują się właśnie w lokalnym Zespole Opieki Zdrowotnej. Oficjalne otwarcie z udziałem dyrekcji szpitala oraz przedstawicieli Fundacji odbyło się 15 grudnia 2023 r.

Tym razem działania renowacyjne sfinansowane przez Fundację objęły szpachlowanie, gruntowanie i malowanie sal oraz korytarza Oddziału Kardiologii, a także wykonanie nowej szaty graficznej drzwi prowadzących na oddział. Odnowione wnętrza zaprezentowano 15 grudnia podczas konferencji, w której uczestniczyli przedstawiciele szpitala oraz Fundacji Śnieżka.

To już czwarty oddział, który wsparliśmy lokalnie – właśnie tu, w dębickim szpitalu. Po Pediatrii, Ginekologii i pomalowanym Oddziale Wewnętrznym, dziś oficjalnie zamykamy prace na drugim piętrze szpitala, gdzie na remont obydwu skrzydeł łącznie przeznaczyliśmy środki w wysokości ponad 280 tys. zł. Na tym nie poprzestajemy i również w 2024 roku planujemy kontynuować program „Świat w kolorach” w dębickim szpitalu

Aleksandra Małozięć Prezeska Fundacji Śnieżka

Fachowa renowacja pomieszczeń na Oddziale Kardiologicznym objęła szpachlowanie, gruntowanie oraz malowanie ścian. Łącznie wykorzystano 1750 kg gładzi, 200 litrów gruntu i 430 litrów farb. Na prace wykonane na dębickim Oddziale Kardiologicznym Fundacja Śnieżka przeznaczyła środki w wysokości 145 tys. zł. Łącznie z wcześniejszą renowacją Oddziału Chorób Wewnętrznych kwota przeznaczona przez Fundację na renowację obu skrzydeł szpitala znajdujących się na drugim piętrze wyniosła 280 tys. zł. Podczas konferencji wspomniano między innymi o znaczeniu estetyki wnętrz w procesie leczenia.

Nasz program to akcja od serca i serce też znajdą Państwo w logo fundacji – nie mogło nas zatem zabraknąć na Oddziale Kardiologicznym. Odwiedzając z projektem kolejne polskie oddziały, wsłuchujemy się w głos personelu i to dzięki tym opiniom wiemy, jak ważne w procesie leczenia są aspekty psychologiczne. Jednym z nich jest właśnie poczucie komfortu w miejscu leczenia. I to tutaj widoczna jest rola projektu, takiego jak program Fundacji Śnieżka „Świat w kolorach” – podsumował Piotr Drogoń, Członek Zarządu Fundacji Śnieżka.

Podczas wydarzenia Dyrektor Naczelny ZOZ w Dębicy Przemysław Wojtys przekazał podziękowania dla Fundacji Śnieżka oraz podkreślił znaczenie wieloletniej współpracy między szpitalem a Fundacją na rzecz poprawy komfortu leczenia pacjentów. Władze szpitala reprezentowali również: Z-ca dyr. ds. opieki zdrowotnej – lek. med. Jadwiga Niemiec-Kulij, Ordynator Oddziału – dr n. med. Marek Styczkiewicz oraz Z-ca Ordynatora – dr n. med. Marcin Kuwecki.

Projekt „Świat w kolorach”

Renowacja Oddziału Kardiologii odbyła się w ramach prowadzonego przez Fundację Śnieżka projektu „Świat w kolorach”, którego historia sięga 2005 roku. To 35. oddział odnowiony dzięki programowi – z inicjatywy tak Fundacji, jak i jej fundatora FFiL Śnieżka SA. W ostatnich latach Fundacja koncentruje się na wspieraniu oddziałów psychiatrii dziecięcej w całej Polsce, a także renowacji innych oddziałów szpitalnych w wymiarze lokalnym.