Aktualny kurs akcji:

Śnieżka wśród kilkudziesięciu największych producentów farb i lakierów na świecie

Grupa Śnieżka ponownie wypracowała pozycję wśród największych na świecie producentów farb i lakierów według magazynu „Coatings World”. W tym roku na listę zakwalifikowały się w sumie 73 przedsiębiorstwa. Każde z nich osiągnęło próg co najmniej 100 mln dolarów przychodów w 2022 roku.

W tegorocznym rankingu „The 2023 Top Companies Report” Śnieżka znalazła się na 59. miejscu i jako jedyna reprezentuje Polskę. O osiągniętej pozycji zadecydowały całkowite przychody ze sprzedaży Grupy, które według obliczeń autorów zestawienia wyniosły 202 mln dolarów. Na zeszłorocznej liście magazynu Śnieżka zajęła 56. pozycję, również z przychodami w wysokości 202 mln dolarów.

Ranking został opracowany przez magazyn „Coatings World” (wydawany przez amerykańskie wydawnictwo Rodman Media), publikowany od 1996 roku. Zestawienie powstaje w oparciu o roczne przychody ze sprzedaży producentów farb i powłok. Ranking obejmuje te firmy z branży, które uzyskały 100 mln dolarów lub więcej przychodów ze sprzedaży. Uwzględniane są w nim przedsiębiorstwa z całego świata.

Zestawienie „The 2023 Top Companies Report” to w tym roku już drugie, które uwzględnia Śnieżkę w gronie największych producentów w branży. Grupa już od lat jest również zaliczana do 25 największych producentów farb i lakierów w Europie. Ranking ten jest przygotowany przez magazyn „European Coatings”. Śnieżka jest w nim jedynym przedsiębiorstwem z Europy Środkowo-Wschodniej.