Aktualny kurs akcji:

Bajkowy świat w klinice psychiatrii dziecięcej dzięki Poli-Farbe

Poli-Farbe Kft., węgierska spółka będąca częścią Grupy Śnieżka, oraz Wojewódzki Szpital Kliniczny Bács-Kiskun na Węgrzech, zaprezentowały nowe wnętrze Specjalistycznej Przychodni Ambulatoryjnej i Poradni Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży. Dzięki darowiźnie przekazanej przez Poli-Farbe pomieszczenia budynku zostały przekształcone w prawdziwie bajkowy świat za pomocą grafik opracowanych przez studio filmów animowanych Kecskemétfilm Kft.

3 lipca 2023 r. Poli-Farbe Kft. oraz Wojewódzki Szpital-Kliniczny Bács-Kiskun podczas wspólnej konferencji prasowej i uroczystej ceremonii otwarcia zaprezentowały wnętrze Poradni Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży odnowione kolorami i postaciami z bajek.

W marcu ubiegłego roku oddział psychiatrii dziecięcej otrzymał nowy budynek na terenie szpitala, który w bieżącym roku dzięki darowiźnie w wysokości 5 milionów HUF przekazanej przez Poli-Farbe Kft. i aranżacji zaprojektowanej przez Kecskémtfilm Kft. został przekształcony w prawdziwie dziecięcy świat. Prace nad przedsięwzięciem trwały pół roku – od zaprojektowania do całkowitego ukończenia. Specjaliści z oddziału szpitalnego, psychiatrzy i terapeuci, współpracując z grafikami, stworzyli bajkowe postacie, które można już zobaczyć na ścianach kliniki. Wybór kolorów także nie był przypadkowy – nowe, inspirujące kolory Poli-Farbe Platinum na ścianach pomieszczeń oraz postacie z bajek pomagają w realizacji celów terapeutycznych przebywających tam dzieci.

Baśniowy świat wita odwiedzających już od samego wejścia do budynku. Dalej towarzyszy przez ogólnodostępne przestrzenie przychodni, ale bajkowe postacie ozdabiają również ściany w przychodniach i w salach grup terapeutycznych będąc ważnym narzędziem terapii.

W ramach rozpoczętego przez Poli-Farbe w 2019 r. projektu renowacji szpitali, 9 węgierskich szpitali i 25 różnych oddziałów mogło zostać odnowionych dzięki przekazaniu farb oraz przyrządów i sprzętu do badań.

– Pandemia Covid zmusiła nas do zawieszenia naszego programu renowacji w latach 2020-2021 z powodu zamknięcia szpitali. Jednak znaleźliśmy sposób, aby skutecznie pomóc sektorowi nawet wtedy, przekazując środki do dezynfekcji rąk i powierzchni własnej produkcji w całym kraju – wspomina Antal Szabó, Honorowy Prezes Poli-Farbe.

Kiedy program został ponownie uruchomiony, Poli-Farbe skoncentrowało się na pomocy lokalnej. W wyniku pandemii stało się to też jasne, że w sektorze zdrowia dziedzina psychiatrii potrzebuje więcej uwagi i pomocy niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ wzrosła liczba pacjentów borykających się z różnymi problemami natury psychicznej.

– Mamy doskonałe relacje z Wojewódzkim Szpitalem Klinicznym Bács-Kiskun i wielokrotnie pomagaliśmy już tej placówce w ostatnich latach. Tym razem z przyjemnością wsparliśmy przekształcenie Specjalistycznej Przychodni Ambulatoryjnej i Poradni Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży w prawdziwie dziecięcy świat. To był szczególny zaszczyt, że graficy z Kecskemétfilm Kft. zaprojektowali aranżację. Wierzę, że w przestrzeni zdominowanej kolorami i postaciami z bajek leczenie też może być łatwiejsze i szybsze – dodał Antal Szabó.