Aktualny kurs akcji:

Dębickie „Kino letnie” ze Śnieżką rusza z początkiem wakacji

Tradycyjnie miłośnicy kina z Dębicy i okolic mogą liczyć na wakacyjne seanse „Kina letniego” na świeżym powietrzu. Filmowy cykl organizowany przez MOK w Dębicy i współfinansowany przez Śnieżkę ruszy wraz z początkiem lipca, a kolejne pokazy będą się odbywać w każdy piątek. Filmy zostały dobrane tak, aby spełnić oczekiwania tak starszych, jak i młodszych widzów. Dodatkowo w sierpniu przed seansami familijnymi odbędą się konkursy z nagrodami od Śnieżki.

Kinomani jak co roku spotkają się w piątki w parku przy Domu Kultury Śnieżka. W lipcu pokazy będą się odbywać o godzinie 21:00, zaś w sierpniu o 20:30.

Już 7 lipca cykl rozpocznie się komedią „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”. Również kolejne seanse wprawią widzów w dobry nastrój – zobaczymy lubianą polską produkcję „Ile waży koń trojański?”, a także tytuły z ostatnich lat: „Nice Guys. Równi goście” i „Pracownik miesiąca”.

W sierpniu młodsi widzowie będą mogli śledzić losy filmowych przyjaciół na czterech seansach: „Ratunku, zmniejszyłem przyjaciół”, „Czworo dzieci i coś”, „Śnieżka i fantastyczna siódemka” i „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Dla wszystkich uczestników przygotowano dodatkową atrakcję – konkursy z nagrodami, o które zadbała Śnieżka. Będą się one odbywać bezpośrednio przed sierpniowymi seansami, więc warto przybyć na nie nieco wcześniej.

„Kino letnie” to projekt, który jest już nieodłączną częścią naszych działań dla lokalnej społeczności. Ósmy rok z rzędu tworzymy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury tę inicjatywę i wzbogacamy propozycje kulturalne dla Dębicy i okolic. Z przyjemnością obserwujemy, jak „Kino letnie” staje się okazją do rodzinnego spędzenia czasu i wspólnej zabawy. Zadbamy o to również w tym roku, ponieważ jak zwykle w sierpniu nie zabraknie konkursów z nagrodami – mówi Aleksandra Małozięć, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i ESG w FFiL Śnieżka SA.

To już kolejne lato uświetnione dębickim „Kinem Letnim”. Stało się to lokalną tradycją, z czego jesteśmy dumni. Prawie od samego początku realizujemy to przedsięwzięcie wraz ze Śnieżką, która wspiera finansowo wypożyczenie produkcji filmowych i przygotowuje zestawy nagród dla uczestników tego wydarzenia. Dzięki współpracy MOK ze Śnieżką letni kalendarz kulturalny dla mieszkańców Dębicy i regionu staje się pełniejszy dodaje Dawid Pikor, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

Organizatorem akcji „Kino letnie” jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Partnerem strategicznym współfinansującym seanse i nagrody jest Śnieżka, która rokrocznie wspiera inicjatywę od 2016 roku.