Aktualny kurs akcji:

Śnieżka po raz szósty w rankingu „European Coatings”

Grupa Śnieżka szósty rok z rzędu została zakwalifikowana do grona 25 największych europejskich producentów farb i lakierów w Europie. Ich ranking przygotował magazyn „European Coatings” na bazie ubiegłorocznych przychodów. Śnieżka ponownie jako jedyna reprezentuje w zestawieniu region Europy Środkowo-Wschodniej.

Miejsce w tegorocznym rankingu „European Coatings” (na 25. lokacie) zapewniły Śnieżce przychody wypracowane w 2022 roku w kategorii farb i lakierów. Sprzedaż wyrobów Grupy uwzględnianych w zestawieniu wyniosła wówczas 158 mln euro (w poprzednim roku było to 161 mln euro). Całkowite skonsolidowane przychody Grupy Śnieżka w ub.r. sięgnęły zaś 168,9 mln euro, tj. 791,7 mln zł.

Śnieżka ponownie osiągnęła przychody, które zapewniły jej miejsce wśród największych europejskich producentów w branży. Tę pozycję utrzymujemy już od ponad pięciu lat. Nasz stały rozwój jako organizacji pozwala nam skutecznie konkurować na rynku i być zaliczanym do prestiżowego grona 25 największych firm z naszej branży w Europie.

Aleksandra Małozięć Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i ESG

Śnieżka po raz pierwszy została uwzględniona wśród 25 największych europejskich producentów farb i lakierów w 2018 roku. Od tamtej pory pozostaje jedyną w rankingu firmą z Polski, a także jedyną przedstawicielką branżowych przedsiębiorstw z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Ranking opracowywany przez magazyn „European Coatings” (którego wydawcą jest niemieckie wydawnictwo Vincentz Network) powstaje na bazie rocznych przychodów producentów ze sprzedaży powłok dekoracyjnych i ochronnych. W zestawieniu są klasyfikowane wyłącznie te firmy, których główna siedziba znajduje się na terenie Europy.