Aktualny kurs akcji:

Rada Nadzorcza Śnieżki powołała Zarząd IX kadencji

Rada Nadzorcza powołała Zarząd Śnieżki na kolejną kadencję w niezmienionym składzie. Wszyscy nowo powołani Członkowie Zarządu wchodzili w skład Zarządu poprzedniej kadencji i zostali powołani na wspólną, 3-letnią kadencję. Prezesem Zarządu został ponownie wybrany Piotr Mikrut.

27 kwietnia 2023 r. Rada Nadzorcza dokonała wyboru Członków Zarządu FFiL Śnieżka SA na kolejną, IX kadencję w niezmienionym składzie. Prezes Zarządu Piotr Mikrut wyznaczył Członków Zarządu: Zdzisława Czerwca, Witolda Waśko oraz Joannę Wróbel-Lipę do pełnienia funkcji Wiceprezesów Zarządu.

Ponad 20 lat w Śnieżce

Wszyscy Członkowie Zarządu związani są z FFiL Śnieżka SA i branżą od ponad dwóch dekad.

Piotr Mikrut karierę zawodową rozpoczął w lokalnej spółce z branży farbiarskiej, historycznie związanej ze Śnieżką SA, w której pracował w latach 1995-1997. Następnie przez kilka lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu jednej z miejscowych firm działającej w obszarze chemii budowlanej, której był również udziałowcem. Do Śnieżki ponownie dołączył w 2004 roku, gdzie od tamtej pory nieprzerwanie zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu.

Zdzisław Czerwiec związany jest ze Śnieżką od 1999 r. Zdobywał doświadczenie na stanowiskach specjalistycznych, a następnie menedżerskich w obszarach: produkcji, marketingu, handlu, sprzedaży krajowej i eksportowej, obsługi klienta i logistyki. Od połowy 2020 r. kieruje w Śnieżce obszarem zarządzania łańcuchem dostaw (Supply Chain Management). W 2021 r. powołany na Członka Zarządu, a od 2022 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu.

Witold Waśko od początku swojej kariery zawodowej skoncentrowany jest na zarządzaniu finansami. Z branżą farb, lakierów i chemii budowlanej związany jest od 1992 r., pracując na stanowiskach w obszarze finansów. Od 1998 r. pełni w spółce funkcje Dyrektora Ekonomicznego i Członka Zarządu. Na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Śnieżki powołany w 2005 r.

Joanna Wrobel-Lipa w Śnieżce, z którą jest związana od 2000 r., odpowiada za marketing i sprzedaż.  W 2006 r. objęła stanowisko Dyrektorki ds. Handlowych, łącząc je z funkcją prokurentki. W 2007 r. została powołana na stanowisko Członkini Zarządu Śnieżki, a od 2011 r. pełni funkcję Wiceprezeski Zarządu. Równolegle jest Prezeską Zarządu Śnieżka Trade of Colours sp. z o.o., która w Grupie Kapitałowej Śnieżka odpowiada za marketing i sprzedaż do klientów oraz pozostałych spółek z Grupy.