Aktualny kurs akcji:

Śnieżka tradycyjnie gra o zdrowie z WOŚP

Podczas 31. Finału Śnieżka jak co roku dołożyła cegiełkę do szczytnego celu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Śnieżka przekazała na zbiórkę łącznie 60 tys. zł w dwóch lokalnych sztabach. Oprócz tego zapewniła zestawy gadżetów na licytacje łącznie czterech sztabów.

W Dębicy serce WOŚP bije w sztabie „Kwiatek”, którego organizatorem jest Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy i z którym Śnieżka gra już od 21 lat. To tutaj trafił symboliczny bon pieniężny o wartości 50 tys. zł, który w imieniu firmy przekazała Aleksandra Małozięć. Drugi datek o wartości 10 tys. zł wsparł organizatorów zbiórki w Gminie Dębica.

Śnieżce bliska jest idea mądrego pomagania w ważnych społecznie celach, to dlatego już od 21 lat nasza firma gra z Orkiestrą. Cieszymy się, że lokalny sztab WOŚP tak aktywnie włącza się w zbiórkę. Gratulujemy wszystkim wolontariuszom ich prospołecznej postawy i to dla nas radość, że jako firma możemy w tym roku dołożyć swoją cegiełkę do poprawy skuteczności diagnostyki sepsy.

Aleksandra Małozięć Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i ESG

Poza zwyczajowym wsparciem pieniężnym Śnieżka przeznaczyła na licytacje cztery zestawy firmowych gadżetów na lokalne zbiórki. Otrzymały je oba dębickie sztaby, a także sztab Ropczyce oraz sztab gminy Żyraków.

Zebrane przez WOŚP środki zostaną przeznaczone na wsparcie walki z sepsą pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Tegoroczna zbiórka ma na celu zakup zaawansowanego technologicznie sprzętu do laboratoriów mikrobiologicznych, które m.in. zapewniają właściwą diagnozę. To pierwszy raz, gdy Orkiestra w jednym roku gra dla dzieci i dorosłych – bez względu na wiek. Do tej pory w 30 Finałach WOŚP Orkiestra zebrała i przeznaczyła na wsparcie krajowej medycyny ponad 1,75 mld zł. Za te środki zakupiono już niemal 70 tys. urządzeń.

Kolorowa pomoc od Śnieżki dla zdrowia

Śnieżka od lat angażuje się we wsparcie lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – a także bierze udział w innych działaniach prospołecznych. Spółka m.in. zainicjowała program „Świat w kolorach”, obecnie prowadzony przez Fundację Śnieżka, w ramach którego realizowane są renowacje oddziałów szpitalnych w całej Polsce. Aktualnie w ramach inicjatywy odnawiane są przede wszystkim dziecięce oddziały psychiatryczne oraz oddziały lokalnych placówek medycznych.

W styczniu br. Fundacja ukończyła renowację Oddziału Wewnętrznego, działającego obecnie w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii w dębickim Zespole Opieki Zdrowotnej. Zapowiedziała także odnowienie pozostałej, kardiologicznej części oddziału.