Aktualny kurs akcji:

Ranking „Buildera”: Grupa Śnieżka na 1. miejscu wśród producentów farb w Polsce

Według najnowszego rankingu magazynu „Builder” Grupa Śnieżka zajmuje najwyższą lokatę wśród producentów farb. Z kolei w ogólnym zestawieniu największych krajowych producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych Śnieżka została sklasyfikowana na 37. pozycji.

Pozycje w rankingu ustalane są w oparciu o wyniki sprzedażowe i finansowe oraz o sumę aktywów – w najnowszym zestawieniu wzięto pod uwagę dane za 2021 r. Śnieżka osiągnęła wówczas 794,9 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 64,3 mln zł zysku netto, zaś jej suma aktywów sięgnęła 803,0 mln zł. Był to również rok, w którym Śnieżka mimo niesprzyjającej sytuacji uzyskała bardzo dobre wyniki sprzedaży na rodzimym rynku.

Jak wynika z opracowania twórców rankingu, przychody wszystkich 100 największych polskich producentów z sektora wzrosły w ciągu roku o 26,5%, do 83 mld zł. Co ciekawe, zwiększyły się także o 12 mld względem przedpandemicznego roku 2019.

Miesięcznik „Builder” to prestiżowy ogólnopolski tytuł, wydawany od ponad 20 lat. Od czterech lat tworzy ranking 100 największych producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych, stanowiący część zestawienia 300 największych firm z branży. Na liście uwzględniane są tylko przedsiębiorstwa prowadzące działalność w Polsce, przy czym w przypadku grup kapitałowych, takich jak Grupa Śnieżka, brane są pod uwagę ich wyniki skonsolidowane (tj. osiągnięte przez wszystkie spółki wchodzące w ich skład). Współtwórcami rankingu są PwC Polska oraz Dun&Bradstreet.