Aktualny kurs akcji:

Śnieżka z nagrodą specjalną „Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej”

Śnieżka SA została laureatem nagrody specjalnej XXI edycji konkursu „Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej”, tym samym po raz kolejny znalazła się w gronie podmiotów uhonorowanych przez kapitułę. Wyróżnienia w konkursie otrzymują najlepsze i najaktywniejsze gospodarczo firmy z Podkarpacia.

Kapituła konkursu przyznała Śnieżce nagrodę specjalną za 2021 rok w kategorii „Firma przyjazna pracownikom”. W obszarze dbałości o pracownika komisja doceniła między innymi aspekty związane z oferowanymi przez spółkę benefitami, wśród których na rynku wyróżniają się na przykład świadczenia dodatkowe dla mam wracających do pracy po urlopach macierzyńskich. Ocenie podlegała także działalność firmy na rzecz pracowników w okresie pandemii (w tym komunikacja i zapewnienie bezpieczeństwa), przejrzystość systemu wynagrodzeń oraz formy rozwoju pracowników.

Tworzenie przyjaznego miejsca pracy to element zrównoważonego zarządzania firmą. W Śnieżce na co dzień stawiamy sobie cele i analizujemy wskaźniki z tego obszaru, obserwujemy trendy rynkowe i projektujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb naszego zespołu. Składają się na to także liczne projekty i przedsięwzięcia adresowane do naszych pracowników, dbałość o komunikację wewnętrzną, a nade wszystko codzienna praca w oparciu o wartości organizacyjne.

Aleksandra Małozięć Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i ESG w FFiL Śnieżka SA

W ostatnich latach spółka otrzymała szereg konkursowych wyróżnień. Kapituła doceniła dokonania Śnieżki w różnorodnych aspektach biznesowych – począwszy od nagrody specjalnej „Inwestora 10-lecia” (2016 rok), przez nagrody w kategoriach „Innowacyjna Firma” oraz „Produkt” (2017 rok), wyróżnienia za rozwój zagraniczny „Ekspansja Międzynarodowa” (2019 rok), aż po ubiegłoroczny tytuł „Firmy 10-lecia” (2021 rok).

O konkursie

W XXI edycji konkursu „Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej” wzięło udział 129 firm z Podkarpacia w kategoriach przedsiębiorstw: mikro, małych, średnich i dużych. Nagrody i wyróżnienia przyznano w kilkunastu kategoriach. Wśród nich wyodrębniono nagrody specjalne. Gala wręczenia nagród miała miejsce 14 grudnia br. podczas Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego.

Konkurs „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” organizowany jest już od 21 lat. Do rywalizacji o nagrody i wyróżnienia mogą przystąpić firmy prowadzące działalność gospodarczą na terenie woj. podkarpackiego przez przynajmniej dwa lata – bez względu na ich wielkość czy formę prawną. Przy ocenie kapituła bierze pod uwagę szereg kryteriów, w tym: wielkość i rentowność sprzedaży, eksport, wartość inwestycji, innowacyjność, zatrudnienie i dbałość o pracownika, relacje z kontrahentami, wpływ na środowisko oraz działalność charytatywną i na rzecz społeczności lokalnej.

Organizatorem konkursu jest Centrum Promocji Biznesu przy współpracy z Wojewodą Podkarpackim i Marszałkiem Województwa Podkarpackiego.