Aktualny kurs akcji:

Śnieżka rozbiła bank wyróżnień

Śnieżka znalazła się w elitarnym gronie Polskich Gepardów, czyli najszybciej rozwijających się firm wg „Wprost”. Klasyfikuje się do niego jedynie te przedsiębiorstwa, które nie tylko nie zanotowały strat w ciągu ostatnich dwóch lat, lecz także poprawiły wyniki rok do roku. To kolejne uzyskane przez Śnieżkę wyróżnienie z prestiżowej serii redakcji „Wprost”.

Wynik Grupy w rankingu odzwierciedla jej stabilną od lat rynkową pozycję, a jednocześnie stałe dążenie do rozwoju. Śnieżka osiągnęła 32. lokatę, o 14 miejsc wyższą niż przy poprzedniej obecności w zestawieniu (w 2019 roku). Kryzys pandemiczny nie odbił się na wynikach za 2020 rok.

W 2020 roku skonsolidowane przychody Grupy ze sprzedaży (na wszystkich rynkach, na których działa) osiągnęły wysokość 821,3 mln zł (+14,5% w stosunku rok do roku). Przy tym jej zysk netto wyniósł 86 194 tys. zł, wzrósł zatem o 37,6% względem ub.r. Przychody Grupy, które przyniósł rok 2019, to zaś 62 647 tys. zł.

W maju br. Grupa Śnieżka została również wymieniona zarówno wśród „200 największych polskich firm”, w towarzyszącym jej zestawieniu 100 Polskich Ambasadorów, jak i w doborowym towarzystwie „50 najlepszych pracodawców”, którzy wyróżnili się w trudnym czasie pandemii. Na każdej z tych list dodatkowo awansowała.