Aktualny kurs akcji:

„Koloratorium” – pasjonująca lekcja online na otwarcie kolorowych laboratoriów!

Dlaczego grypy nie leczy się antybiotykami? Czym różni się wirus od bakterii? Świat nauki skrywa wiele tajemnic, a program „Koloratorium” Śnieżki inspiruje uczniów szkół podstawowych z całej Polski do ich odkrywania. Już 22 kwietnia nastąpi otwarcie minilaboratoriów w placówkach, które zwyciężyły w II ogólnopolskiej edycji programu. Z tej okazji odbędzie się wyjątkowa lekcja online dla młodych odkrywców: „Mikrowojna, czyli dlaczego antybiotyki nie działają na wirusy?”, dostępna dla każdego w otwartej transmisji online.

Po ogłoszeniu wyników II ogólnopolskiej edycji programu „Koloratorium” Śnieżki przyszedł czas na otwarcie nowych laboratoriów, które powstały w 10 zwycięskich placówkach szkolnych. Ze uwagi na dynamiczny wzrost zakażeń koronawirusem oraz utrzymujące się zamknięcie szkół, tym razem wydarzenie odbędzie się w formule online. Nie oznacza to jednak, że zabraknie atrakcji dla uczniów. Śnieżka zadbała o to, aby młodzi odkrywcy zyskali solidną porcję praktycznej wiedzy, którą później będą mogli wykorzystać w swoich szkolnych pracowniach, przeprowadzając niezwykłe eksperymenty pod opieką nauczycieli.

Zgodnie z hasłem „Poznawaj i zmieniaj świat!”, zrealizowana zostanie pokazowa lekcja online: „Mikrowojna, czyli dlaczego antybiotyki nie działają na wirusy?”. Uczestnicy dowiedzą się z niej m.in. czym różnią się wirusy od bakterii i dlaczego antybiotyki napędzają wojnę człowiek kontra bakteria. Zajęcia poprowadzi dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, naukowiec i popularyzator wiedzy, która wspiera program, a o nauce opowiada w fascynujący sposób. Wydarzenie zapowiada się więc niezwykle interesująco, tym bardziej, że dotyczyć będzie tematyki, która w ostatnich miesiącach jest bardzo aktualna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli, także z pozostałych szkół, do udziału w lekcji pokazowej online: „Mikrowojna, czyli dlaczego antybiotyki nie działają na wirusy?”. Transmisja na żywo ma charakter otwarty i rozpocznie się w czwartek, 22 kwietnia o godz. 10:00 w serwisie YouTube

Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na profilu „Koloratorium” Śnieżki w serwisie Facebook