Aktualny kurs akcji:

Śnieżka maluje świat na różowo. Inwestycja w zdrowie kobiet

FFiL Śnieżka SA nawiązała współpracę z rzeszowskim Szpitalem Specjalistycznym Pro-Familia. Producent farb ufunduje 400 kobietom darmowe USG piersi oraz mammografię w ramach badań profilaktycznych. W ramach całej akcji ma zostać przebadane 1000 chętnych. Cel jest jeden – zachęcenie pań do dbania o zdrowie.

Śnieżka wesprze finansowo akcję szpitala Pro-Familia z Rzeszowa, który organizuje w swoim Centrum Chorób Piersi darmowe profilaktyczne badania: USG piersi i mammografię pod hasłem: „Nasze zdrowie to nasza siła. Bądź świadoma – badaj piersi!”.

Spółka przeznaczyła na ten cel środki w wysokości 40 tys. zł. Dzięki wkładowi finansowemu producenta farb i lakierów inicjatywa zapoczątkowaną przez szpital w październiku zostanie przedłużona o miesiąc. Podczas 4 dodatkowych sobót – składających się na „różowy listopad ze Śnieżką” – aż 400 mieszkanek Rzeszowa i okolic będzie mogło skorzystać z darmowego badania. Łącznie podczas trwania całej akcji z nieodpłatnych badań skorzysta nawet 1000 pań.

O profilaktykę raka piersi nie jest w tym roku łatwo ze względu na utrudnienia spowodowane przez pandemię. Kontakt z lekarzami mamy często ograniczony do rozmowy telefonicznej i wiele pań rezygnuje z zaplanowanej wizyty kontrolnej. Warto jednak zapobiegać chorobie i nie odkładać badań na później. W tym trudnym czasie kobiety powinny szczególnie zadbać o swoje zdrowie, a my chcemy im w tym pomóc.

Joanna Wróbel-Lipa wiceprezes FFiL Śnieżka SA

Na prozdrowotną kampanię organizowaną przez Szpital Specjalistyczny Pro-Familia składają się akcje edukacyjne oraz wspierane przez Śnieżkę Różowe Soboty poświęcone darmowym badaniom profilaktycznym. Wybrano symboliczny kolor, jako że różowy od lat łączy się w naszej wyobraźni z walką z rakiem piersi. Różowa wstążka jest symbolem Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi przypadającego na 15 października.

Edukacja w zakresie chorób nowotworowych piersi jest konieczna – rocznie w Polsce u 18–19 tysięcy bliskich nam kobiet diagnozuje się tę chorobę. 6 tysięcy pań rocznie przegrywa walkę z nią – to druga w kolejności przyczyna zgonów Polek. Organizatorzy przedsięwzięcia podkreślają, że dlatego tak ważne są regularne badania profilaktyczne. Jak wynika ze statystyk, 25 tysięcy mieszkanek Rzeszowa powinno się na nie zgłaszać. Robi to zaledwie 1700 z nich.

Dzięki Pro-Familii, wspartej przez Śnieżkę, kobiety będą mogły umówić się na badanie za darmo, w pewnym terminie i mając komfort realnego kontaktu ze specjalistami.

Różowe Soboty to kolejna akcja społeczna z udziałem Śnieżki. Firma ma na koncie realizację i sfinansowanie licznych kolorowych inicjatyw lokalnych i ogólnopolskich. Chętnie angażuje się też w działalność prozdrowotną: 15 lat temu powołała Fundację Śnieżki Twoja Szansa, która pomaga osobom przewlekle chorym i niepełnosprawnym. Na początku pandemii COVID-19 Śnieżka wsparła podkarpackie szpitale w Dębicy, Łańcucie i Rzeszowie, przeznaczając ponad milion złotych na sprzęt, środki ochrony osobistej i wyposażenie oddziałów. Tym razem Śnieżka zaangażowała się w różową akcję z myślą o kobietach z lokalnej społeczności.

Na badania można się zapisać dzwoniąc pod numer: 17 773 57 00