Aktualny kurs akcji:

Śnieżka w gronie najważniejszych firm dla Polski

FFiL Śnieżka SA została uhonorowana wyróżnieniem w rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski” – zestawieniu przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” z okazji stulecia jego wydawania. Kapituła doceniła m.in. pozycję rynkową Śnieżki i rozpoznawalność jej marki.

Śnieżka, jako czołowy producent farb i lakierów w Polsce, otrzymała wyróżnienie w branży budowanej – w ramach której uwzględniono zarówno firmy produkujące materiały budowlane, jak i deweloperów. Pomimo bardzo dużej konkurencji „branżowej”, w tym ze strony spółek osiągających wyższe przychody, obecnych na większej liczbie rynków eksportowych, to właśnie Śnieżka została doceniona przez kapitułę rankingu.

Przy ocenie wzięto pod uwagę wiele różnych kryteriów, natomiast o przyznaniu wyróżnienia Śnieżce zadecydowały jej wiodąca pozycja na rynkach polskim, ukraińskim, białoruskim i mołdawskim oraz rozpoznawalność jej marki. Dla kapituły istotny był także fakt, że Śnieżka jest firmą kontrolowaną przez polski kapitał.

Śnieżka od lat konsekwentnie buduje pozycję lidera w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywnie działamy na kilkunastu rynkach zagranicznych, a w skład naszej grupy, poza polskimi, wchodzą także spółki: ukraińska, białoruska, a od niedawna także węgierska.

Piotr Mikrut prezes zarządu FFiL Śnieżka SA

W procesie rozwoju równie ważne jak cele biznesowe i finansowe są dla nas cele zrównoważonego rozwoju oraz dobre, trwałe relacje z naszymi interesariuszami. Uważamy, że właśnie takie podejście buduje wartość dla akcjonariuszy, społeczności lokalnej oraz całej gospodarki – dodaje.

Ranking „Najważniejsze firmy dla Polski” powstał w okazji stulecie dziennika „Rzeczpospolita”. Główne nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: grupa kapitałowa, przedsiębiorstwo indywidualne oraz firma rodzinna. Kapituła przyznała także wyróżnienia w poszczególnych branżach (wydzielono ich 13). Analizie zostały poddane wyniki finansowe firm za lata 2017-2019 i finalnie uwzględniono te spółki, których przychody w minionym roku przekroczyły 500 mln zł.

W rankingu uhonorowano ponadto firmy z ponad 100-letnią tradycją oraz te, które w ocenie kapituły wyróżniły się podczas epidemii COVID-19. Patronat nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju.