Aktualny kurs akcji:

W Światowym Dniu Zdrowia Śnieżka ponownie wsparła dębicki szpital

7 kwietnia, czyli w Światowym Dniu Zdrowia, do Szpitala w Dębicy dotarło kolejne wsparcie od FFiL Śnieżka SA. Tym razem był to sprzęt i środki ochrony osobistej o łącznej wartości ponad 320 tys. zł.

W dniu, kiedy cała Polska nagradzała brawami pracowników służby zdrowia, również Śnieżka dołączyła ze swoim podziękowaniem. Tym razem wsparcie przekazane dębickiemu szpitalowi jest związane bezpośrednio z walką o zdrowie i bezpieczeństwo – zarówno personelu jak i pacjentów – w obliczu pandemii choroby COVID-19. Oddział Obserwacyjno-Zakaźny otrzymał aparat USG do diagnostyki m.in. chorób pacjentów z podejrzeniem lub zarażeniem koronawirusem (będzie to siódme tego typu urządzenie w województwie podkarpackim).

Do tej pory pacjenci wymagający tego typu diagnostyki byli obsługiwani za pomocą sprzętu mobilnego ze szpitala głównego, co dziś, w warunkach epidemii, nie jest niestety możliwe. Dlatego posiadanie takiego wysokiej klasy urządzenia bezpośrednio na oddziale i dla personelu i dla hospitalizowanych tu osób, to ważne i realne wsparcie.

Przemysław Wojtys Dyrektor Szpitala w Dębicy

To jednak nie jedyna pomoc jaka tym razem dotarła do szpitala. Śnieżka zakupiła  środki ochrony osobistej dla personelu medycznego. W skład przesyłki weszło między innymi ponad 1 200 wysokiej jakości masek oraz kilkaset kombinezonów.

Wyposażenie przekazane 7 kwietnia to druga tura pomocy od Śnieżki, po przekazanych w marcu urządzeniach oczyszczających i ozonujących powietrze, które również umieszczono na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym dębickiego szpitala.

O kolejnych działaniach na rzecz walki z pandemią COVID-19, adresowanych również do innych placówek, będziemy informować na bieżąco, bezpośrednio po realizacji poszczególnych etapów wsparcia.

Podobnie jak w cyklicznie realizowanych projektach społecznych, również w przypadku działań na rzecz walki z COVID-19, przykładamy wagę do niesienia pomocy w obszarach, w których wsparcie przekłada się na realną pomoc dla lokalnej społeczności i jej mieszkańców.