Aktualny kurs akcji:

Filmowy finał „Koloratorium” – wielka gra o szkolne pracownie marzeń zakończona!

W środę, 22 maja, uczniowie i nauczyciele z 33 szkół podstawowych z całej Polski wstrzymali oddech podczas ogłoszenia wyników pierwszej ogólnopolskiej edycji programu „Koloratorium”. W projekcie Śnieżki wzięło udział ponad 100 placówek szkolnych, a do końcowego etapu zakwalifikowały się te z nich, które zdobyły największą liczbę punktów. Kreatywne zmagania uczniów, wspieranych przez nauczycieli, zakończyły się wielkim, filmowym finałem i wyłonieniem 11 zwycięskich szkół, które otrzymają pracownie marzeń.

Przygotowany przez FFiL Śnieżka SA projekt „Koloratorium” spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony szkół. Wykonując wyznaczone zadania, uczniowie wraz z nauczycielami zdobywali punkty zliczające się do wspólnej puli danej placówki. Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, pokazując, że naukę można doskonale połączyć z zabawą, a lekcje chemii i biologii mogą być pasjonujące oraz pełne ciekawych odkryć.
Pierwszy etap „Koloratorium” zakończył się 22 marca 2019 roku, a do wielkiego finału awansowały 33 szkoły z najwyższą ilością punktów. W drugim etapie ich zadaniem było zrealizowanie krótkiego filmu przedstawiającego temat „Związki z przyrodą”. Uczniowie, przy wsparciu swoich nauczycieli, przygotowali inspirujące nagrania, udowadniając przy tym, że chemia i biologia towarzyszą nam wszędzie i stanowią bardzo ważną część naszego codziennego życia. Wybór zwycięzców nie był więc łatwy, a jury brało pod uwagę m.in. kreatywność i spójność całej kompozycji.
Ostatecznie, po długich obradach, 22 maja wyłoniono 11 zwycięskich placówek. Już wkrótce pojawią się w nich nowoczesne, profesjonalnie wyposażone mini laboratoria od Śnieżki o wartości 30 000 zł, 15 000 zł oraz 10 000 zł – w zależności od zajętego miejsca. Wszyscy laureaci programu otrzymają również produkty Śnieżki na remont swoich pracowni.
Trzy filmy konkursowe, które najbardziej urzekły jury i zajęły najwyższe miejsca, zostały zrealizowane przez uczniów z: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kostrzy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach i Szkoły Podstawowej Jana III Sobieskiego w Zbiersku.

Jako jurorzy od kilku już lat oceniający prace w konkursach Śnieżki, chcielibyśmy podkreślić, że tegoroczna edycja „Koloratorium” bardzo pozytywnie zaskoczyła nas kreatywnością i dbałością o spójność przekazu. Bardzo cieszymy się, że w finale pojawiły się filmy, które – czasami idąc nieco pod prąd – pokazały naukowe tematy w formie lekkiej i ciekawej dla odbiorcy historii, niejednokrotnie doskonale budując w swoich przekazach emocje. Każdy z finałowych filmów to ogrom pracy i zaangażowanie, co bardzo doceniamy. Dlatego też wszystkim szkołom, które przygotowały swoje dzieła należą się ogromne gratulacje. Wiemy jak wiele pracy i wysiłku wymaga wykonanie takich produkcji i chylimy czoła przed wszystkimi nauczycielami, uczniami i rodzicami, którzy podjęli to wyzwanie.

Aleksandra Małozięć Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

to lista 11 zwycięskich szkół podstawowych ogólnopolskiej edycji „Koloratorium”:

Miejsca 1-3
Minilaboratorium o wartości 30 tys. złotych
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy
Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach
Szkoła Podstawowa Jana III Sobieskiego w Zbiersku

Miejsca 4-6
Minilaboratorium o wartości 15 tys. złotych:
Szkoła Podstawowa w Czarnej Wsi Kościelnej
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej
Publiczna Szkoła Podstawowa w Paszczynie

Miejsca 7-11
Minilaboratorium o wartości 10 tys. złotych:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Dzierżona w Karłowicach
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kłoczewie
Szkoła Podstawowa w Perłach
Szkoła Podstawowa w Sudragach

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac konkursowych i śledzenia dalszego przebiegu programu na FanPage „Koloratorium” na Facebooku i na stronie internetowej: https://koloratorium.pl