Aktualny kurs akcji:

Tarnowska ulica w Barwach Natury

Parasole we wszystkich odcieniach tęczy zawisły nad jedną z ulic na tarnowskim Starym Mieście. Kolorowa dekoracja przyciąga wzrok przechodniów, a jednocześnie chroni przed słońcem i deszczem, zachęcając tym samym do spacerów. Kolorowa instalacja z parasolek to pomysł tarnowskiej Galerii Twórczości Artystów Niepełnosprawnych - Aniołowo, który wsparła Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Gdy idziemy ulicą, zazwyczaj patrzymy w dół, rzadko spoglądając na to, co znajduje się nad nami. Powstała na tarnowskiej Starówce instalacja z barwnych parasolek pokazuje, że podnosząc wzrok możemy dostrzec więcej, niż mogłoby się nam wydawać – kolory działają bowiem stymulująco na ludzki mózg i mogą przekazywać bardzo konkretne komunikaty.

Barwy wywołują różnorodne emocje. Dla przykładu, zieleń odpręża, a dzięki skojarzeniom z naturą oraz roślinnością przynosi też poczucie bezpieczeństwa. Żółty jest pełen energii i optymizmu, kojarzy się z ciepłem oraz słońcem, wzbudzając tym samym szczęście, zaś niebieski uspokaja myśli i wzmaga koncentrację.

Wnosimy radość i kolory w życie mieszkańców Tarnowa, a także osoby odwiedzające to miasto. Parasolki nawiązują do palety kolorystycznej farby Śnieżka Barwy Natury. Ożywiają ulicę i sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej atrakcyjna dla przechodniów.

Anna Szymaszek z Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA

Instalacja wpisuje się również w modny ostatnio, trend budowania przestrzeni publicznej przyjaznej mieszkańcom.  Co ważne – jest ona dostępna dla wszystkich i o każdej porze. Każdy, kto chce przekonać się jak wygląda „na żywo”, może przyjechać do Tarnowa, aby uczynić swój dzień bardziej kolorowym.