Aktualny kurs akcji:

FFiL Śnieżka SA wsparła budowę pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda

Dom Ronalda McDonalda, zwany „Dom poza domem” powstał z myślą o rodzicach, których dzieci przebywają na oddziałach Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimu. Jego budowę wsparła m.in. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, przekazując swoje produkty potrzebne do jego wymalowania.

„Dom poza domem” jest miejscem, w którym rodzice chorych dzieci będą mogli odpocząć i zregenerować siły, a także skupić się na wspieraniu dziecka w walce z chorobą, bez obaw o koszty związane z dojazdami do szpitala bądź z wynajęciem hotelu.

Włączyliśmy się w tą inicjatywę, ponieważ wierzymy, że bliski kontakt rodziców z chorymi dziećmi wpłynie pozytywnie na leczenie małych pacjentów i pozwoli im na szybszy powrót do zdrowia, a tym samym do własnych domów.

Łukasz Dobrowolski

Dom Ronalda McDonalda składa się z 20 pokoi, wspólnego salonu, kuchni, jadalni, a nawet pralni, wszystko po to aby stworzyć rodzinom chorych dzieci jak najlepsze warunki pobytowe. Śnieżka wsparła budowę pierwszego w Polsce „Domu poza domem”, przekazując swoje wyroby na pomalowanie ścian, których łączna powierzchnia wynosi 3 850 m2.

Akcja ta wpisuje się w prowadzone przez Śnieżkę działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, dlatego mocno trzymamy kciuki za kolejne podobne inicjatywy w Polsce – dodaje Łukasz Dobrowolski.

Uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda miało miejsce 13 października 2015 r. w Krakowie.