Aktualny kurs akcji:

Kolorowy oddział w oświęcimskim szpitalu

20 marca 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowo odmalowanego Oddziału Chirurgii Dziecięcej Szpitala Powiatowego im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. To już czternasta placówka objęta akcją społeczną „Dziecięcy świat w kolorach”, realizowaną przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

„Zmieniamy smutek w radość” – zgodnie z tym hasłem Śnieżka koloruje kolejne szpitale w całej Polsce.
Przez ostatnie tygodnie oddział chirurgii dziecięcej szpitala powiatowego w Oświęcimiu nabrał zupełnie nowych kolorów. Szare i ponure sale zmieniły się nie do poznania! Kolorowa przemiana jest zasługą realizowanego przez Śnieżkę programu społecznego „Dziecięcy świat w kolorach”, na mapie którego tym razem znalazł się Oświęcim.

Trwający od stycznia remont obejmował malowanie oddziałowych sal oraz korytarzy.  Obecnie gołym okiem można dostrzec, jak wiele radości do szpitala wniosły kolorowe obrazki, które zagościły w salach i na korytarzu.

Malowanie oddziałów szpitalnych zawsze wiąże się z pomocą najmłodszym i z wprowadzeniem do ich do świata kolorów. Takie działania mają ważne znaczenie psychologiczne w przyjaznych przestrzeniach dzieci mogą poczuć się bezpieczniej, co pomaga im łatwiej znieść rozłąkę z najbliższymi i szybciej wrócić do zdrowia.

Anna Szymaszek Specjalista ds. Public Relations FFiL Śnieżka S.A

Pacjenci remontowanego oddziału chirurgii dziecięcej często spędzają długie dni w szpitalnych łóżkach. Na czas leczenia szpital staje się ich drugim domem. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im przyjaznych warunków rekonwalescencji. – Jestem z synkiem w szpitalu już od kilku dni. Dlatego łatwo mi dostrzec, że wszystkie dzieci są dziś inne niż dotychczas. Dzięki kolorowym ścianom i klaunowi Gacusiowi, który nas odwiedził weszliśmy w prawdziwie baśniowy świat – cieszy się mama jednego z pacjentów.

Na uroczystym otwarciu nie zabrakło także przedstawiciela władz samorządowych oraz dyrekcji szpitala. – Każdy powiat potrzebuje partnera do realizacji swoich zadań. Dlatego tak bardzo cieszymy się, że Śnieżka w prowadzonym biznesie dostrzegła potrzeby innych, stając się doskonałym wzorem dla innych   powiedział Józef Krawczyk, Starosta Powiatu Oświęcimskiego.

Uśmiech dzieci jest najlepszym przykładem zasadności tych działań.

Sabina Bigos - Jaworowska Dyrektor Szpitala

Specjalne życzenia złożyła małym pacjentom aktorka Katarzyna Zielińska, znana między innymi z popularnego serialu „Barwy Szczęścia”. – Kochani, życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia! Wiem, że nie zawsze jest łatwo i że czasem wymaga to cierpliwości, ale pamiętajcie, że wszystko jest w naszych głowach i kiedy się myśli pozytywnie, szybciej można dojść do zdrowia – powiedziała w specjalnym nagraniu prosto z planu serialu.