Aktualny kurs akcji:

„Dziecięcy świat w kolorach” w Katowicach

14 maja w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się konferencja związana z artystycznym odmalowaniem ścian Oddziału Okulistyki Dziecięcej. Oddział został odmalowany w ramach programu społecznego „Dziecięcy świat w kolorach” realizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

W spotkaniu wzięli udział mali pacjenci, dziennikarze mediów regionalnych i lokalnych oraz przedstawiciele Szpitala i firmy Śnieżka. Gościem specjalnym wydarzenia był, pochodzący ze Śląska, zespół Feel.

Bardzo się cieszymy, że jesteśmy tutaj w Katowicach. Nasza radość to zaledwie kropla w morzu radości dzieciaków, które w tej chwili tak bardzo potrzebują uśmiechu i wsparcia.

Piotr Kupicha lider zespołu Feel

Spotkanie okazało się świetną okazją do zrobienia sobie zdjęcia z zespołem, rozmowy czy wzięcia autografu.

Takie bajkowe motywy z pewnością podobają się małym pacjentom bardziej niż tradycyjne, białe ściany. Ciepłe, przyjemne wnętrza i kolorowe obrazki pozwalają, choć na chwilę zapomnieć dzieciom o bólu i chorobie. Poprzez program chcemy stworzyć małym pacjentom lepsze warunki pobytu w szpitalu.

Anna Szymaszek Specjalista ds. Public Relations Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A

W czasie wydarzenia, wśród małych pacjentów spacerowały maskotki zwierząt zamieszkujących dżunglę, które rozdawały maluchom upominki. Na spotkaniu nie mogło też zabraknąć przedstawicieli Szpitala oraz lekarzy, którzy na co dzień zajmują się małymi pacjentami Oddziału Okulistycznego.

Trafiają do nas często dzieci wymagające długiego i skomplikowanego leczenia np. po urazach gałki ocznej. Chodzi więc o to, aby mali pacjenci wiązali z pobytem na oddziale także pozytywne wspomnienia.

Lidia Nawrocka dr n.med. okulistka z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 5 w Katowicach

„Dziecięcy świat w kolorach” polega na artystycznym odmalowywaniu oddziałów dziecięcych szpitali w całej Polsce. Katowicki oddział jest dwunastą placówką odmalowaną w ramach programu. Do tej pory odnowione zostały m.in. szpitalne oddziały w Dębicy, Rzeszowie, Sosnowcu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.