Aktualny kurs akcji:

Bocian nad Kolorowym Boiskiem

Relacja z wizytacji w Szkole Podstawowej w Kołakach Kościelnych - uczestnika ogólnopolskiego konkursu plastyczno-sportowego

Społeczny projekt „Kolorowe Boiska ..czyli Szkolna Pierwsza Liga” to pozytywne emocje, wielkie zaangażowanie, nadzieja na zwycięstwo i promienne uśmiechy dzieci tworzących prace konkursowe. Mogliśmy się o tym przekonać podczas  odwiedzin w Szkole Podstawowej w Kołakach Kościelnych z województwa podlaskiego.

Dyrektor Janusz Grodzki zapoznał nas z autorami pracy. „Dzieci pracują bardzo samodzielnie, tworzą plakat, na którym oprócz piłkarza w stroju reprezentacji szkoły jest jeszcze bocian. Nasza szkoła mieści się bowiem na terenie rolniczym, tu nie ma przemysłu, za to mamy dużo bocianów, chętnie do nas przylatują. Mamy nadzieję, ze będzie to dobrą wróżbą.” – dodaje z uśmiechem dyrektor szkoły. Zastaliśmy dzieci podczas pracy, część wycinała fragmenty kolorowych czasopism, inne tworzyły collage, jeszcze inne malowały bociana i tło plakatu, każdy wiedział co należy do jego obowiązków. Dzieci chętnie opowiadały nam o swoich pomysłach i marzeniach. Jedna z dziewczynek zdradziła, że zespół pracuje w siódemkę, bo to szczęśliwa liczba i wierzą, że przyniesie im upragnione boisko. Na koniec uczniowie poprosili nas o trzymanie kciuków za swoją pracę konkursową.

„Kolorowe Boiska ..czyli Szkolna Pierwsza Liga” to projekt społeczny adresowany do szkół, które nie ma prawdziwego boiska i szanse na jego powstanie są bardzo małe. Zadaniem dzieci jest plastyczne zilustrowanie atrybutów szkolnej drużyny sportowej, a na zwycięską szkołę czeka wspaniała nagroda – wielofunkcyjne boisko.